Esi purve. Ligi smakro. Į tave lengvai, po truputį skverbiasi šiluma. Ji slenka pro odą gilyn į raumenis ir dar toliau, iki pat širdies. Per artimiausias 20 minučių šiluma įsismelks iki kaulų, sušildys ir sąnarius.

Įkvėpti darosi kiek sunkiau, tačiau iškvėpti beveik nereikia pastangų – oras iš plaučių išeina tarsi savaime. Odoje po truputį ima vertis poros. Purvas, kuriame esi, yra sudarytas iš Mašnyčių telkinio durpių, pradėjusių formuotis prieš kelis šimtus tūkstančių metų. Tuomet, kai ėmė akti nuo ledynmečio užsilikęs ežeras. Susikaupti vienam durpių sluoksnio centimetrui gamtoje prireikė 10 ir daugiau metų. Purvas, kuriame tūnai, yra suskystintas mineraliniu vandeniu „Sveikata”, išgautu iš daugiau nei dviejų šimtų metrų gylyje esančio telkinio.

Per atsivėrusias poras į tave pradeda smelktis sieros vandenilis, amino rūgštys, steroidiniai, į hormonus panašūs, junginiai. Jie aktyvuoja histamino, seratonino ir azoto monoksido išmetimą į kraują. Nuo šilumos ir biocheminių medžiagų greitėja tavo medžiagų apykaita, plečiasi poodinės kraujagyslės, jautrėja odos nervų receptoriai. Visos šios medžiagos dar kurį laiką slopins uždegimo procesus, padės atsipalaiduoti raumenims, raiščiams, o kartu ir visam organizmui.

Kūnas palengva šyla toliau. Lengvai ima mušti prakaitas. Per odą iš kūno smulkiausiais lašeliais sunkiasi nereikalingos perdirbtos medžiagos – druskos, lipidai, šlapalas. Visas šis šlamštas susijungia su purvo komponentais, kurie pavymui lengvina šių atliekų šalinimą. Purvas taip pat suriša neorganines bei organines medžiagas, padeda šalinti rūgštis, šarmus, naikina bakterijas, valo odą.

Odos kapiliarai plečiasi toliau, ji lepinama deguonimi ir kitomis gėrybėmis iš vidaus bei išorės, tampa elastingesnė ir lygesnė. Šiluma skverbiasi dar giliau, plečiasi jau ir minkštųjų audinių kapiliarai – lengviau maitinasi viso kūno raumenys, jie tartum atitirpsta, atslūgsta įtampa.

Širdis muša stipriau ir tankiau tam, kad nugalėtų kūną slegiančio purvo pasipriešinimą. Kraujas ima sunkiau tekėti arterijomis link galūnių, tačiau lengviau grįžta venomis atgal į širdies dešinįjį prieširdį. Dešinysis skilvelis kraują sparčiau varo link plaučių alveolių. Čia jis greičiau prisisotina deguonies. Kartu su kraujotaka suaktyvėja ir limfos tekėjimas. Iš kūno dar greičiau šalinasi šiukšlės, jos tartum rūšiuojamos ir metamos lauk į purvą.

Daugybė pačių įvairiausių receptorių, esančių odoje ir po ja jau kuris laikas siunčia signalus. Jos raportuoja apie kylančią temperatūrą ir apie visa tai, ką jaučia į purvą paniręs kūnas. Šie impulsai keliauja į centrinę nervų sistemą – stuburo ir galvos smegenis. Šios, savo ruožtu, pakuria visą organizmo biocheminį fabriką, nepailstamai duodamos nurodymus endokrininei sistemai. Ji paklūsta nurodymams ir ima gaminti įvairiausius hormonus, toliau tonizuojančius organizmą.

Nors šių medžiagų yra daugybė, žvilgtelėkime akies krašteliu bent į kelias. Štai ląstelės pradeda gaminti daugiau histamino. Tai biologiškai aktyvi medžiaga, reikalinga stipriam imunitetui. Histaminas taip pat dalyvauja miego ir būdravimo reguliavime, dėmesio, atminties ir mokymosi veikloje, o dar reguliuoja apetitą.

Nugaros smegenų motorinių neuronų galūnės išskiria daugiau acetilcholino. Jis yra būtinas nervinių signalų perdavimui ir gerai atminčiai. Galvos smegenys ima aktyviau gaminti serotoniną, kuris visų pirma yra žinomas kaip laimės hormonas, tačiau ne tik. Apie 90 proc. žmogaus serotonino yra virškinimo trakte, čia jis reguliuoja peristaltiką. Naujausi moksliniai tyrimai teigia, jog serotoninas taip pat susijęs su kepenų ląstelių regeneracija ir veikia kaip mitogenas, t.y. skatina ląstelių dalijimąsi.

Kol įsibėgėjo tavo biocheminio fabriko veikla, odos temperatūra pakilo iki 38,6oC, o vidinė kūno temperatūra perkopė 37 oC. Imuninė sistema, lyg karščiuojant, kur kas lengviau įveikia svetimkūnius. Per tas dvidešimt minučių palaipsniui atsipalaidavo raumenys ir sausgyslės, lankstesni tapo sąnariai, pailsėjo stuburas. Nors procedūra jau baigėsi, durpių purvo sužadinti biocheminiai procesai dar kurį laiką veiks. Kai kurie nuslops per kelias valandas, kiti užtruks iki paros. Metas ramybei ir atsipalaidavimui su „Pilnų namų” bendruomenės rinkta vaistinių žolelių arbata. Metas ja atsigaivinti Druskininkų gydyklos poilsio kambaryje – arbatinėje. Čia gera būti.

Druskininkų gydyklos vadovas: nesitikėkite stebuklų per vieną dieną

„Kad ir kaip patraukliai atrodytų purvo vonioje esančios medžiagos, norėčiau perspėti, kad nesitikėtumėte, jog viena vienintelė procedūra išgydys nuo įvairiausių negalavimų. Tam būtinas gydytojo sudarytas procedūrų kursas. Taip, šilta purvo vonia padės atsipalaiduoti, nuims įtampą, paskatins medžiagų apykaitą odoje, tačiau tai nėra panacėja nuo visų negalavimų”, – pasakoja Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centro „AQUA“ padalinio „Druskininkų gydykla” vadovas Kęstutis Ramanauskas.

Anot jo, nors per odą besiskverbiantys mineralai atrodo viliojančiai, tačiau moksliškai įrodyta, kad tik riebaluose tirpūs junginiai geba įveikti odos barjerą, o purvo voniose stipriausiai pasireiškia mechaninis, tai yra spaudimo, sąlyčio, ir terminis poveikiai.

„Per dieną ar savaitgalį pas mus galite atsipalaiduoti, nuvyti stresą, gerai pailsėti. Tam siūlome specialias programas, kuriose derinamos įvairios vonios, masažai ir kitos fizioterapinės ar kineziterapinės procedūros”, – sako Druskininkų gydyklos vadovas.

Rimtesnį sveikatinamąjį poveikį, pasak jo, gydykloje galima pasiekti per 10-14-ka dienų. Jei tiek laiko atostogoms neturite, verta stengtis ištrūkti į Druskininkus mažiausiai 8-ioms dienoms. „Gydytojai mielai sudarys jums tinkančią programą, įtraukiančią įvairias procedūras. Kompleksinis jų poveikis nepalyginamai vertingesnis”, – kviečia K. Ramanauskas.

Iš galimybių sveikatintis Druskininkų gydyklos vadovas išskiria visa, kas susiję su judamuoju atraminiu aparatu plačiąja prasme. Gydykla ypač naudinga žmonėms su sąnarių, raumenų, raiščių, stuburo problemomis. Taip pat čia gydomos odos, virškinamojo trakto, ginekologinės ir daugelis kitų ligų.

Pasak K. Ramanausko, Druskininkų gydykloje pastaruoju metu vis labiau populiarėja mankšta šiltame mineralinio vandens baseine, įvairūs stuburo tempimo pratimai, su jais labai derantis klasikinis masažas. Taigi, malonūs įspūdžiai purvo vonioje yra tik viena dalelė iš didelės sveikatinimo procedūrų mozaikos, o ją sudaro ir gydymas mineraliniu vandeniu, ir krioterapija, ir dar daugelis kitų organizmo stiprinimo galimybių. „Mes esame tarsi didelis sveikatos fabrikas veikiantis 365 dienas per metus”, – sako jis.

vandens parkas dovanu kupono dekorasornamentasaqua ico smallmandaliukasmaistas ir pramogos viesbuciai kaip atvykti ikona sale-card-bottom-aqua sale-card-top-aqua snow arena gydykla